Gadżety dla niemowlaka – to ułatwi życie rodzicom!

0
762

Życie z niemowlakiem bywa wyzwaniem. Taki maluch potrzebuje dużo uwagi, a rodzice mają sporo obowiązku na swoich głowach. Istnieje jednak kilka gadżetów, które mają za zadanie ułatwiać rodzicielską codzienność. Jakie gadżety dla niemowlaka podarują rodzicom nieco cennego, wolnego czasu i ułatwią wykonywanie codziennych obowiązków?

Gadżety dla niemowlaka – leżaczek

Leżaczek nie jest obowiązkowym punktem wyprawki i prawda jest taka, że nie każde dziecko go lubi. Jednak dla większości to bardzo przydatny gadżet, który niejednokrotnie ratuje rodziców z opresji. Dzięki niemu rodzice będą mogli spokojnie zjeść posiłek bez dziecka na ręku. Doskonale się sprawdza, jeśli chcemy odłożyć dziecko na chwilę w zasięgu naszego wzroku. Świetnie nadaje się również do zabawy czy krótkiej drzemki.

Na rynku znajdziemy różne rodzaje bujaczków. Można wybrać bujaczek typu 2w1, który służy jednocześnie jako bujaczek oraz leżaczek. Są również rodzaje, które bujają się same. Można nawet dostać modele z pilotem, dzięki czemu będziemy mogli regulować tempo bujania bez konieczności podchodzenia do bujaczka. To świetne rozwiązanie dla dzieci, które uwielbiają bujanie, przez co ciężko je odłożyć, choćby na chwilę.

Mata edukacyjna

Ten gadżet świetnie się sprawdza do pierwszych zabaw dziecka. Najlepiej zacząć go używać, kiedy dziecko skończy 3 miesiące i zacznie eksplorować otaczający go świat. Mata edukacyjna korzystnie wpływa na rozwój maluchów, ponadto jest bezpieczna, gdyż kładzie się ją na podłodze i nie ma możliwości, że dziecko spadnie.

Poduszka do karmienia

Karmienie niemowlaka zajmuje sporą część dnia każdej mamy. To oznacza sporo czasu spędzonego z maluchem na rękach, niekoniecznie w wygodnej pozycji. Tu z pomocą przychodzi poduszka/rogal do karmienia. Podparcie dziecka na komfortowej wysokości odciąży ręce i kręgosłup mamy. Kupując poduszkę do karmienia, warto zwrócić uwagę na jej pokrycie. Najlepiej by było zdejmowane, co ułatwi utrzymanie jej w czystości i umożliwi wypranie go w pralce.

Karuzela na łóżeczko

gadżety dla niemowląt
fot. pexels.com

To coś więcej niż zabawka. W pierwszych tygodniach życia ułatwi dziecku zasypianie i pomoże stworzyć wieczorny rytuał snu. Karuzele z ruchomymi zabawkami wspomagają rozwój motoryczny dziecka. Ponadto karuzele z projektorem mogą służyć jako lampki nocne w czasie pobudek na karmienie. Warto, by karuzela posiadała opcję szumu, nie jedynie melodie. Niektóre dzieci szybko uspokajają się przy tego typu dźwiękach.

Elektryczna niania

Elektryczne nianie bywają bardzo przydatne, szczególnie dla mam, których niemowlę śpi w innym pokoju. Dzięki niemu będziemy mogli obserwować i słyszeć drzemiące dziecko bez konieczności ciągłego wchodzenia do pomieszczenia, w którym śpi, co mogłoby je obudzić. Na rynku można znaleźć nianie, które transmitują sam dźwięk, dźwięk z obrazem i takie, które mają dodatkowo wbudowany monitor oddechu. To ostatnie świetnie sprawdzi się w przypadku mam wcześniaków, które są bardziej narażone na nagłą śmierć łóżeczkową.

Gadżety dla niemowlaka – chusta do noszenia

Chusty do noszenia mają wiele zwolenników. Są one bardzo wygodne, dzięki nim mama ma wolne ręce, pozostając blisko z dzieckiem. Chusty starczają na bardzo długo, wraz z upływem czasu zmienia się jedynie sposób wiązania. Ich dużą zaletą jest korzystny wpływ na kręgosłup maluszka, czego nie można powiedzieć o niektórych modelach nosidełek. Dlatego chusta jest o wiele bezpieczniejszym wyborem niż tradycyjne nosidło. Chusta no noszenia pozwoli mamie wykonywać codzienne obowiązki z dzieckiem przy sobie, świetnie nada się też na letnie spacery.

W wyprawce dla noworodka można umieścić jedynie te podstawowe, niezbędne rzeczy jak wózek czy łóżeczko. Są jednak gadżety dla niemowlaka, które, choć nie są koniecznością, ułatwiają życie młodym rodzicom. Z zakupem ich można jednak spokojnie poczekać do momentu, aż dziecko się urodzi. Wtedy będziemy lepiej wiedzieć co nasze dziecko lubi, co ułatwiłoby nam życie na co dzień. Dzięki temu nie wydamy pieniędzy na coś, czego nie będziemy używać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here