Wózek dla niemowlaka – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

0
720

Wózek dla niemowlaka jest jednym z ważniejszych elementów wyprawki. Może być jednak ciężko wybrać ten idealny model, szczególnie że jest to dość kosztowny zakup i wolelibyśmy uniknąć późniejszego rozczarowania. Dlatego zakup wózka dla noworodka powinien być przemyślany i na kilka rzeczy warto zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się na konkretny model. Czym się kierować podczas wybierania wózka?

Wózek dla niemowlaka – jakie mamy opcje?

Wózki dla dzieci można podzielić na trzy rodzaje:

 • gondola
 • spacerówka
 • wózek wielofunkcyjny, 3w1

fot. pixabay.plDo około 6 miesiąca życia najlepiej sprawdza się wózek typu gondola. Ten rodzaj wózka przeznaczony jest dla najmniejszych dzieci, które nie potrafią jeszcze siadać. Kiedy dziecko zaczyna bez problemu samodzielnie siedzieć, należy przerzucić się na spacerówkę.

Można też zdecydować się na wózek wielofunkcyjny, inaczej zwanym 3w1. Taki zestaw zawiera ramę wózka, gondolę, spacerówkę oraz fotelik samochodowy. Często również znajduje się w nim torba do wózka i inne przydatne gadżety.

Na co zwrócić uwagę kupując wózek dla niemowlaka?

Podstawowymi elementami, na które warto zwrócić uwagę, jest wyposażenie wózka, które wpływa na komfort użytkowania i ,krótko mówiąc, ułatwia nam życie. Są to między innymi:

 • kosz na zakupy
 • regulowana rączka
 • komfortowa, przysłaniająca słonce buda
 • ściągane materiałowe elementy, co ułatwi czyszczenie wózka

Wózek dla niemowlaka – jak wybrać wózek pasujący do naszego stylu życia?

Zanim wybierzemy się do sklepu w celu kupienia wózka, odpowiedzmy sobie na kilka pytań.

 • Gdzie najczęściej będziemy używać wózka? Poruszamy się głównie po miejskich chodnikach czy może często jeździmy na spacery do lasu?
 • Czy będziemy musieli często nosić wózek, na przykład po schodach?
 • Czy wózek ma być mały i kompaktowy, czy rozmiar nie ma dla nas znaczenia?

Wózek ma być przede wszystkim funkcjonalny, a żeby taki był, musimy wybrać go zgodnie z naszym stylem życia. Koła, które świetnie dają sobie radę w mieście, mogą nas zupełnie zawieść, kiedy wybierzemy się na spacer po typowo polnych drogach. Jeśli mieszkamy w bloku, bez windy, i będziemy często wnosić wózek na górę, warto zwrócić uwagę na wagę wózka. Wybranie ładnego wizualnie, ale i ciężkiego, modelu może sprawić, że szybko pożałujemy tej decyzji. Rozmiar wózka dla niemowlaka również ma znaczenie. Zastanówmy się ,na przykład, czy zmieści się on do bagażnika naszego samochodu.

Cechy wózka, na które wpływają na komfort użytkowania wózka:

 • stelaż – najlepiej by był solidny, lekki i aluminiowy
 • koła – pompowane lub z pianki, obie opcje sprawdzają się dobrze, ale w innych warunkach
 • mechanizm składania – powinien być prosty i szybki, by móc złożyć wózek bez pomocy

Czy warto zdecydować się na wersję 3w1?

fot. pexels.plWózki wielofunkcyjne mają sporo zalet. To rozwiązanie, które wystarcza na lata. Przy jednym zakupie dostajemy stelaż, gondolę, spacerówkę oraz fotelik. Często w zestawie są też folia przeciwdeszczowa, torba czy uchwyt na napoje. Jednak ten wariant ma też swoje wady. Wiele fotelików w zestawach 3w1 jest wątpliwej jakości.

Jeśli zdecydujemy się na zakup wózka dla niemowlaka 3w1,warto przyjrzeć się fotelikowi, jaki znajduje się w zestawie. Niektóre zestawy zawierają wysoko oceniane foteliki, niestety znajdą się i takie z fotelikiem wątpliwej jakości. Przyjrzenie się fotelikowi jest bardzo ważne, bo wpływa to na bezpieczeństwo naszego dziecka podczas podróży samochodem.

Wersja wózka 3w1 ma też swoje zalety. Wyjątkowo wygodnym i komfortowym rozwiązaniem jest możliwość zamocowania fotelika na stelaż wózka. To wyjątkowo wygodna opcja w podróży. Wózek 3w1 z pewnością kusi swoją funkcjonalnością i  świetnie się sprawdzi, jeśli wybierzemy model z głową.

Podsumowanie

Dobry wózek to must have każdej wyprawki dla noworodka. Nie jest to tani zakup, dlatego warto go dobrze przemyśleć. Przede wszystkim wózek ma być dobrany do naszego stylu życia i codziennej rutyny. Korzystanie z wózka powinno być dla nas i dla dziecka przyjemnością.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here