Akcesoria do wózka – co warto kupić, by spacer był udany?

0
724

Spacery z niemowlakiem lub dwójką dzieci mogą być nie lada wyzwaniem. Do zabrania mamy sporo rzeczy i akcesoriów dla malucha, że może być ciężko zmieścić to w wózku. Jedzenie, picie, kocyki, pampersy, chusteczki, ubranka na zmianę, śpiworek, kawa i tak dalej. Lista jest naprawdę długa i zależna od panującej pory roku. Problem się nasila, kiedy dodatkowo chcemy wejść do sklepu na małe zakupy. Jak odpowiednio zorganizować spacery z niemowlakiem? A konkretniej – jakie akcesoria do wózka nam w tym pomogą?

Jakie akcesoria do wózka warto kupić?

Akcesoria do wózków pełnią kilka istotnych funkcji. Chronią dziecko, dbają o jego komfort i sprawiają, że życie rodziców staje się nieco łatwiejsze. Mogłoby się wydawać, że w spacerach z maluchem nie ma nic trudnego. To nie do końca prawda. Podczas spaceru często wykonuje się całe mnóstwo czynności poza samym spacerowaniem. Producenci wózków przychodzą rodzicom z pomocą z akcesoriami do wózka, które ułatwią im życie. Które konkretnie akcesoria warto posiadać?

Ochrona przed słońcem

Na spacerach towarzyszą nam róże warunki atmosferyczne. Możemy trafić na słoneczną lub deszczową pogodę. Powstało sporo akcesoriów mających za zadanie ułatwienie rodzicom i dziecku spacerów w każdym rodzaju pogody. W przypadku mocno świecącego słońca przydadzą nam się takie dodatki jak:

  • parasolka przeciwsłoneczna – można ją przyczepić do ramy wózka i regulować kąt nachylenia jak i wysokość
  • blendy – mocuje się je do daszka wózka, najczęściej są pokryte filtrem chroniącym przed promieniami UV

Ochrona przed deszczem

Podczas deszczowej pogody przyda nam się osłona folia lub pokrowiec. To bardzo wygodny rodzaj akcesoriów, gdyż nie zajmują wiele miejsca i bardzo łatwo je założyć, kiedy najdzie taka potrzeba. Często tego typu osłony pasują do konkretnego modelu wózka, dzięki czemu doskonale i szczelnie otulają wózek, zapewniając dziecku bezpieczeństwo. Ich zaletą jest to, że są przezroczyste i powalają dziecku swobodnie eksplorować świat, przy okazji osłaniając je przed deszczem i chłodem.

Ochrona przed owadami

Podczas wiosny i lata owady są bardzo aktywnie i mogą przeszkadzać dziecku lub je pokąsać. Dobrym rozwiązaniem tego problemu są moskitiery, które nałożone na wózek skutecznie blokują owadom dostęp do środka wózka. Moskitiery to siatki, które zakłada się na górę wózka. Ochronią dziecko przed owadami, nie odbierając mu możliwości podziwiania otoczenia.

Akcesoria do wózka na chłodne dni

akcesoria do wózków
fot. unsplash. com

Kiedy wychodzimy na spacer w chłodny czy mroźny dzień, musimy dobrze zabezpieczyć dziecko przed tymi warunkami pogodowymi. Samo włożenie bucików i kurteczki nie wystarczy. W wózku powinien znaleźć się ciepły śpiworek lub kocyk, który ochroni malucha przed zmarznięciem. Jeśli zdecydujemy się na śpiworek, musimy dopasować go do wózka. Kocyk jest bardziej elastycznym wyjściem. Każdy kocyk się nada, o ile jest ciepły.

Panujący na dworze chłód wpływa nie tylko na dzieci, ale i na rodziców. Wychodząc na spacer z maluchem w mroźny dzień, należy pamiętać o zadbaniu o ochronę dłoni przed zimnem. Czasem rękawiczki mogą nie wystarczyć. Tu z pomocą przychodzą mufki. Instaluje się je na rączce wózka i problem z marznięciem rąk podczas zimowych spacerów znika.

Torby i uchwyty

Dobra organizacja znacząco usprawni nasze spacery. Wszystko, co zabieramy powinno być łatwo dostępne i sensownie poukładane, byśmy łatwo mogli to znaleźć. Do tego przyda nam się torba, kosz pod wózkiem lub organizery montowane na ramie wózka. Dla rodziców przyda się również uchwyt na kubek czy telefon. Dzięki tym akcesoriom wszystko będzie z zasięgu naszych dłoni, a my nie będziemy się irytować, że nie możemy czegoś znaleźć.

Akcesoria do wózka dla rodzeństwa

Zdarza się, że niemowlę ma rodzeństwo niewiele starsze od siebie, które ledwo wyrosło z wózka. Starsze dziecko nie jest jeszcze zbyt mobilne, szybko się męczy i nie da rady przejść całego spaceru na nogach. W tej sytuacji zbawienna będzie dostawka do wózka. Można ją doczepić do wózka, tworząc dodatkową platformę, na której stanie starsze dziecko. Dzięki temu rodzic będzie mógł przemieszczać się jednym wózkiem z dwójką dzieci. To przydatne rozwiązanie na wyjazdy, kiedy wiemy, że będziemy sporo chodzić.

Wózek to jeden z ważniejszych punktów wyprawki dla noworodka. Kupując go, warto zastanowić się, jakie akcesoria mogą nam się do niego przydać i spojrzeć na to czy posiada już jakieś w zestawie. Akcesoria do wózków nie są koniecznością, ale znacznie ułatwiają rodzicom życie i sprawiają, że wspólny spacer staje się przyjemniejszy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here