Skręcanie jointa to czynność co prawda dość łatwa, jednak każdy początkujący palacz musi się jej nauczyć. Niezależnie czy przygotowujesz blunty z suszu CBD, suszu innych ziół, lub też mieszanek ziół i tytoniu, skręcanie jest kluczową czynnością mającą wpływ na przebieg całego procesu palenia. W zależności od „jakości wykonania” blunta, będzie on się spalał mniej lub bardziej równomiernie, szybciej lub wolniej. Poniżej przedstawiamy najważniejsze porady do osób początkujących w temacie skręcania bluntów. Dowiesz się jakich błędów unikać oraz jak przygotować blunta, który zadowoli Ciebie i Twoich współtowarzyszy „spotkania przy buszku”. 

Najważniejszy asortyment w czasie skręcania 

Od czego zacząć przygotowanie blunta? Od zakupienia akcesoriów potrzebnych do jego wykonania. Kluczowe są: bletki (zwane również bibułkami) oraz filtry. Najpierw omówmy temat bletek. 

W ich wyborze ważne jest długość oraz gramatura. Radzimy, by sięgać po bletki długie, z których możesz przygotować zarówno większe jak i mniejsze blunty. Bletki krótkie również mogą być przydatne, jednak nie są dobrym wyborem na początek. Warto też unikać bletek dedykowanych do skręcania papierosów – niestety, ale palą się zbyt szybko, co negatywnie wpływa na ich wydajność. O wiele lepiej sprawdzą się bletki o podwyższonej gramaturze, lekko przezroczyste, które gwarantują optymalne tempo spalania. 

Filtry do bluntów można przygotować samodzielnie, korzystając ze zwykłych kawałków tektury, o niedużym prostokątnym kształcie. Filtry takie dodawane są do dużych opakowań bletek. Ponadto, możesz zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie konopnym w specjalne filtry węglowe. Są wysoce wydajne – jeden filtr starcza na przygotowanie nawet kilku bluntów. Ponadto, obecny w nich węgiel aktywne wyłapuje substancje smoliste, powstające w czasie spalania tytoniu lub suszu. Znaczna ich część zostaje zneutralizowana, zamiast trafiać do Twoich płuc. 

Blunt skręcony dobrze – czyli jak? 

Susz ziołowy warto dokładnie rozdrobnić, używając w tym celu młynków (zwanych również gridrami lub masherami). Cząstki suszu powinny być równomiernych, niewielkich rozmiarów. Należy rozłożyć je na całej długości bletki (rozpoczynając od filtra), a następnie zacząć rolować bletkę. Nie należy suszu (bądź suszu zmieszanego z tytoniem) nadmiernie ubijać ani ugniatać, gdyż mogłoby to utrudniać jego spalanie, lub nawet doprowadzić do jego zupełnego zatkania. 

Jeśli mieszasz susz konopny z tytoniem, warto zwrócić uwagę, czy nie jest on zbyt wysuszony lub też zbyt wilgotny. W pierwszym wypadku może to skutkować zbyt szybkim spaleniem się blunta (dotyczy to zwłaszcza tytoniu sprasowanego). Jeśli tytoń jest zbyt wilgotny, warto skręcić średnio ubitego blunta, który zapewni swobodny przewiew powietrza. 

W trakcie skręcania blunta możesz manipulować znajdującym się na bletce suszem – przesuwać go w miejsce puste, rozprowadzać po całej długości bletki oraz (przed rozpoczęciem właściwego rolowania) nadać mu postać podłużnego walca. Z pewnością zauważysz, że każdy kolejny skręcony przez Ciebie blunt jest coraz lepszy. Praktyka jest pod tym względem najlepszym sposobem, by nauczyć się sprawnego skręcania jointów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here