Skręcanie jointa to czynność co prawda dość łatwa, jednak każdy początkujący palacz musi się jej nauczyć. Niezależnie czy przygotowujesz blunty z suszu CBD, suszu innych ziół, lub też mieszanek ziół i tytoniu, skręcanie jest kluczową czynnością mającą wpływ na przebieg całego procesu palenia. W zależności od „jakości wykonania” blunta, będzie on się spalał mniej lub bardziej równomiernie, szybciej lub wolniej. Poniżej przedstawiamy najważniejsze porady do osób początkujących w temacie skręcania bluntów. Dowiesz się jakich błędów unikać oraz jak przygotować blunta, który zadowoli Ciebie i Twoich współtowarzyszy „spotkania przy buszku”.
Najważniejszy asortyment w czasie skręcania
Od czego zacząć przygotowanie blunta? Od zakupienia akcesoriów potrzebnych do jego wykonania. Kluczowe są: bletki (zwane również bibułkami) oraz filtry. Najpierw omówmy temat bletek.
W ich wyborze ważne jest długość oraz gramatura. Radzimy, by sięgać po bletki długie, z których możesz przygotować zarówno większe jak i mniejsze blunty. Bletki krótkie również mogą być przydatne, jednak nie są dobrym wyborem na początek. Warto też unikać bletek dedykowanych do skręcania papierosów – niestety, ale palą się zbyt szybko, co negatywnie wpływa na ich wydajność. O wiele lepiej sprawdzą się bletki o podwyższonej gramaturze, lekko przezroczyste, które gwarantują optymalne tempo spalania.
Filtry do bluntów można przygotować samodzielnie, korzystając ze zwykłych kawałków tektury, o niedużym prostokątnym kształcie. Filtry takie dodawane są do dużych opakowań bletek. Ponadto, możesz zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie konopnym w specjalne filtry węglowe. Są wysoce wydajne – jeden filtr starcza na przygotowanie nawet kilku bluntów. Ponadto, obecny w nich węgiel aktywne wyłapuje substancje smoliste, powstające w czasie spalania tytoniu lub suszu. Znaczna ich część zostaje zneutralizowana, zamiast trafiać do Twoich płuc.
Blunt skręcony dobrze – czyli jak?
Susz ziołowy warto dokładnie rozdrobnić, używając w tym celu młynków (zwanych również gridrami lub masherami). Cząstki suszu powinny być równomiernych, niewielkich rozmiarów. Należy rozłożyć je na całej długości bletki (rozpoczynając od filtra), a następnie zacząć rolować bletkę. Nie należy suszu (bądź suszu zmieszanego z tytoniem) nadmiernie ubijać ani ugniatać, gdyż mogłoby to utrudniać jego spalanie, lub nawet doprowadzić do jego zupełnego zatkania.
Jeśli mieszasz susz konopny z tytoniem, warto zwrócić uwagę, czy nie jest on zbyt wysuszony lub też zbyt wilgotny. W pierwszym wypadku może to skutkować zbyt szybkim spaleniem się blunta (dotyczy to zwłaszcza tytoniu sprasowanego). Jeśli tytoń jest zbyt wilgotny, warto skręcić średnio ubitego blunta, który zapewni swobodny przewiew powietrza.
W trakcie skręcania blunta możesz manipulować znajdującym się na bletce suszem – przesuwać go w miejsce puste, rozprowadzać po całej długości bletki oraz (przed rozpoczęciem właściwego rolowania) nadać mu postać podłużnego walca. Z pewnością zauważysz, że każdy kolejny skręcony przez Ciebie blunt jest coraz lepszy. Praktyka jest pod tym względem najlepszym sposobem, by nauczyć się sprawnego skręcania jointów.