Zmarszczki na czole to jedne z pierwszych oznak starzenia się. Przybierają one formę pionowych lub poziomych bruzd, które nie dodają nikomu uroku. To, dlatego młode kobiety, a także mężczyźni chcą się ich pozbyć i zahamować proces ich powstawania. Jest to możliwe dzięki medycynie estetycznej. Co więcej, bruzdy na czole można wyeliminować bez użycia skalpela czy botoksu. Jak to zrobić?

Dlaczego powstają zmarszczki na czole?

Zmarszczki na czole to efekt naturalnych procesów starzenia się skóry. Pierwsze pojawiają się po 25 roku życia. Początkowo są one niewielkie, a przez to ledwo zauważalne – niestety wraz z wiekiem się one pogłębią. Pojawianie się zmarszczek na czole jest wynikiem zmniejszonej produkcji fibroblastów, które odpowiadają w organizmie za wytwarzanie kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Brak tych substancji prowadzi do utraty przez skórę elastyczności i jędrności, a tym samym zwiększenia widoczności bruzd na czole.

Naturalne starzenie się skóry to jednak nie jedyne czynniki, które przyczyniają się powstawaniu zmarszczek na czole. Równie duże znaczenie ma prowadzony styl życia. Brak odpowiedniej pielęgnacji, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, częste korzystanie z solarium czy kąpieli słonecznych, nieodpowiednia dieta. Nie jest tajemnicą, że nawet przy prowadzeniu zdrowego trybu życia u jednych zmarszczki mimiczne na czole pojawiają się szybciej, niż u innych. Wynika to z genów, których nie da się oszukać.

Jak zapobiegać zmarszczkom na czole?

Zmarszczkom na czole można zapobiegać domowymi sposobami. Sposoby te sprawdzają się przede wszystkim, kiedy bruzdy nie są jeszcze głębokie i bardzo widoczne. Sposoby takie jak dbanie o nawilżanie skóry, unikanie marszczenia brwi, noszenie okularów przeciwsłonecznych, unikanie intensywnego opalania czy stosowanie zróżnicowanej, zdrowej diety nie zadziałają jednak przy skórze dojrzałej. W jej przypadku warto domowe sposoby na zmarszczki na czole, wspomóc medycyną estetyczną. W walce z bruzdami, a także tzw. lwią zmarszczką na czole pomoże zabieg Ultraformer III. Pozwala on uzyskać efekty liftingu twarzy, ale rezultaty uzyskuje się bez użycia skalpela.

Lifting zmarszczek na czole

Z zabiegu Ultraformer III na zmarszczki na czole można skorzystać w Warszawie w Klinice Miracki. Specjaliści zapraszają na nie pacjentów, którzy chcą uzyskać szybki i widoczny efekt. Podkreślają, że małoinwazyjny lifting pomoże nie tylko na zmarszczki na czole, ale też w likwidacji wiotkości skóry, przywróceniu jej gęstości i sprężystości, wyeliminowaniu miejscowego opadania skóry i nadmiar tkanki tłuszczowej. Zabieg Ultraformer III może być wykonywany zarówno na całej twarzy, jak i na jej wyizolowanych obszarach. Kuracje przeprowadza się też na pozostałych obszarach ciała, które wymagają ujędrniania i poprawy gęstości.  Procedura bez względu na to, czy ma zlikwidować zmarszczki na czole, czy inny defekt urody jest bezbolesna. O komfort pacjenta dba znieczulenie miejscowe, które podawane jest w postaci żelu anestetycznego.

Jak wygląda lifting na zmarszczki na czole?

Ultraformer III nie wymaga użycia skalpela czy strzykawek. Zabieg wykonywany jest z pomocą precyzyjnych głowic o różnej głębokości wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej. Oznacza to, że cała procedura jest mało inwazyjna, a jednocześnie skuteczna i oferująca długotrwałe efekty.  Ważne jest również to, że po zabiegu nie ma konieczności przeprowadzania rekonwalescencji. Pacjenci doceniają również to, że aby uzyskać widoczne rezultaty, wystarczy jeden zabieg – nie konieczne jest powtarzanie procedury.

Zabieg na zmarszczki na czole – efekty

Efekty zabiegu Ultraformer III są spektakularne. Po kuracji skóra jest jędrniejsza, gęstsza, zmarszczki spłycone. Ten stan rzeczy utrzymuje się przez wiele lat – skóra zrewitalizowana jest na stałe i właściwie nie wraca do poprzedniego stanu. Nie oznacza to, że procesy starzenia się skóry nie postępują, jednak dzięki Ultraformer III są one łagodniejsze i zachodzą wolniej. Warto tu jednak zaznaczyć, że na ostateczne rezultaty zabiegu należy poczekać. Proces odnowy włókien kolagenowych trwa od 2 do 6 miesięcy, u niektórych osób nawet dłużej. Z tym, jak wygląda skóra po zabiegu na zmarszczki na czole, można przekonać się na https://klinikamiracki.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here