Kwas hialuronowy to jedna z najczęściej wykorzystywanych substancji w kosmetyce. Spotkamy się z nim zarówno w salonach piękności, jak i w gotowych produktach do codziennej pielęgnacji twarzy. Co ciekawe, kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym ciele, dzięki czemu skóra jest sprężysta i elastyczna. Z czasem jednak zanika, a jego uzupełnianie może okazać się kluczowe w przeciwdziałaniu oznakom starzenia. Poznaj fakty i mity na temat kwasu hialuronowego!

1. Kwas hialuronowy służy tylko do wypełnia ust – MIT

Kwas hialuronowy jest wykorzystywany do wypełniania ust, jednak nie tylko. Może służyć też niwelowaniu zmarszczek, modelowaniu twarzy czy korekcie nosa. To jednak niejedyne zastosowania tego specyfiku. Kwas hialuronowy występuje również w kosmetykach – kremach czy maseczkach, zazwyczaj dedykowanych skórze dojrzałej. Kwas można przyjmować także doustnie, a jego zadaniem jest poprawienie kondycji cery.

2. Kwas hialuronowy może uczulać – FATK i MIT

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie, dlatego reakcje alergiczne na jego obecność są niezwykle rzadkie. Nie oznacza to jednak, że nie występują w ogóle. Jeśli zaobserwujesz u siebie reakcję alergiczną na kwas hialuronowy, zastanów się, w jakiej formie go zaaplikowałaś. Kremy, maseczki czy kapsułki z kwasem hialuronowym zawierają mnóstwo dodatkowych składników, które mogły wywołać niepożądane działanie, jak np. opuchlizna czy świąd. Również preparaty wstrzykiwane w skórę nie zawierają jedynie czystego kwasu hialuronowego. Możesz zapoznać się z ich składem przed wykonaniem zabiegu w gabinecie kosmetycznym.

3. Kwas hialuronowy nadaje się tylko do pielęgnacji skóry dojrzałej – MIT

Kwas hialuronowy może być używany również przez osoby młode przed pojawieniem się widocznych zmarszczek. Jego zadaniem jest wiązanie wody, dzięki czemu zapobiega odwodnieniu skóry. Po kwas mogą sięgać nawet osoby w wieku nastoletnim, o ile stan ich cery tego wymaga.

4. Mogę samodzielnie dodać kwas hialuronowy do ulubionego kremu czy serum – PRAWDA

Nie musisz kupować gotowych kosmetyków z kwasem hialuronowym. Jeśli już wiesz, jaki krem czy serum odpowiadają Twojej skórze, możesz wzmocnić jego działanie kwasem. Wystarczy, że dodasz kroplę tego produktu od porcji kremu, a uzyskasz silnie nawilżający preparat. Kwas hialuronowy 5% możesz odnaleźć w ofercie polskiej marki Creamy i codziennie dodawać go do ulubionych kosmetyków. Z czasem z pewnością zauważysz znaczną poprawę stanu skóry.

5. Kwas hialuronowy działa tylko na skórę – MIT

Kwas hialuronowy doskonale poprawia kondycję cery, jednak jego działanie jest naprawdę wszechstronne. Może być wykorzystywany również w medycynie. Z jego dobrodziejstw korzysta chociażby ortopedia – jest bowiem stosowany w leczeniu zmian zwyrodnieniowych w stawach. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest także w stomatologii.

Kwas hialuronowy to wszechstronna substancja, która może przyczynić się do znacznego polepszenia stanu Twojej skóry oraz przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek. Jeśli jeszcze nie korzystasz z jego dobrodziejstw, koniecznie zaopatrz się w kwas i dodawaj go do ulubionych kosmetyków. Po wypróbowaniu takiej mieszanki z pewnością już nie obędziesz się bez kwasu hialuronowego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here