W wielu gospodarstwach rolnych, u profesjonalnych ogrodników czy też w przydomowych ogrodach mamy do czynienia z uprawą różnych roślin.

Bardzo ważną rolę odgrywają owoce, które zapewniają bogactwo witamin i innych składników odżywczych. Każdy posiada swoje ulubione owoce, jednak trudno jest znaleźć osoby, które nie lubią malin. Posiadają one nie tylko sporo witamin, ale również charakteryzują się przyjemnym, słodkim smakiem. Warto dbać o te owoce, aby zapewnić sobie obfite zbiory. Istotna jest walka z różnymi schorzeniami.

Zamieranie pędów i walka z tym problemem

Jeśli chodzi o przypąkowe zamieranie pędów malin to jest to choroba wirusowa roślin, której objawy pojawiają się zazwyczaj w połowie czerwca. Dookoła pąków można zauważyć przebarwienia w kolorze fioletowobrązowym. W późniejszych etapach zaawansowania choroby, ich kolor zmienia się na szary. Efektem tego schorzenia jest zahamowanie wzrostu pędów, zamieranie łusek pąków oraz wysychanie pąków. Warto więc odpowiednio dbać i kontrolować swoje owoce, aby uniknąć takich problemów.

Zamieranie pędów i walka z tym problemem

Przypąkowe zamieranie pędów malin to schorzenie, które uderza nie tylko w maliny, ale również w jeżyny. W przypadku malin, choroba ta jest bardzo groźna i w znaczącym stopniu obniża zbiory. Walka z tym problemem polega na stosowaniu oprysku z fungicydów. Preparaty takie bardzo skutecznie walczą ze wspomnianą chorobą, zapobiegają jej rozwojowi, a także umożliwiają efektywną walkę i profilaktykę wielu innych chorób dotykających rośliny. To właśnie dlatego warto sięgać po wysokiej jakości fungicydy przeznaczone do oprysków.

Na szczęście preparaty zwalczające przypąkowe zamieranie pędów maliny są dostępne w ofertach wielu producentów oraz dystrybutorów. Warto przejrzeć zasoby Internetu w poszukiwaniu porządnych sklepów oraz dostawców takich rozwiązań, które są przeznaczone dla profesjonalnych gospodarstw rolnych, sadowników czy też dla osób prywatnych hodujących maliny albo jeżyny w przydomowych ogródkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here