Obecnie medycyna estetyczna zyskuje coraz większą akceptację i powoli wychodzi ze swojego statusu tabu. W wielu przypadkach zabiegi estetyczno-plastyczne mogą przynieść pożądaną zmianę sylwetki, a także zmniejszyć niekiedy dotkliwe cierpienie. Medycyna estetyczna katowice daje wielu ludziom szansę na lepsze życie.

Medycyna estetyczna śląskie – chirurgia plastyczna

Chirurgia plastyczna to pełnoprawna specjalizacja medyczna. Rozciąga się na całe ciało, od chirurgii estetycznej do chirurgii rekonstrukcyjnej po operacjach onkologicznych lub po oparzeniach, po chirurgię ręki i medycynę oparzeniową.

Medycyna estetyczna w Polsce

W Polsce rocznie przeprowadza się kilkadziesiąt tysięcy zabiegów, z których niecałe trzydzieści procent ma charakter czysto estetyczny — a trend gwałtownie rośnie, ponieważ zwiększona liczba raportów zwiększyła również społeczną akceptację chirurgii plastycznej. Odsetek zabiegów plastycznych u dzieci i młodzieży wynosi mniej niż dziesięć procent, a najczęściej wykonuje się je na odstające uszy. Odsetek zabiegów estetycznych u mężczyzn utrzymuje się na poziomie około dwunastu procent. Większość zabiegów jest zatem przeprowadzana przez kobiety, które usuwają zmiany związane z wiekiem. Medycyna estetyczna katowice zajmuje mocną pozycję w medycynie przeciwstarzeniowej.

Klinika medycyny estetycznej katowice

Klinika medycyny estetycznej katowice ma bogatą ofertę. Koszty zabiegu są bardzo zróżnicowane i obejmują m.in.: uprzednią konsultację i badanie, koszty wykonania zabiegu, koszty pobytu w szpitalu, koszty materiałów i dalszej opieki (zwłaszcza badań kontrolnych).

Jeśli wynik jest niezadowalający

Nawet przy najlepszym leczeniu nie zawsze można uniknąć rozczarowań i niepowodzeń. Jeśli jesteś niezadowolony z wyniku zabiegu, powinieneś najpierw porozmawiać o tym ze swoim chirurgiem. Zwykle znajduje się rozwiązanie.

Medycyna estetyczna śląskie a pandemia

W związku z pandemią zmieniło się zapotrzebowanie na zabiegi estetyczne. Zmniejszyła się ilość wykonywanych zabiegów estetycznych o około dwa procent w porównaniu z poprzednim rokiem. Jednak coraz większą popularnością cieszą się niektóre zabiegi, takie jak zabiegi z użyciem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego. Rośnie również zapotrzebowanie na lifting powiek zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here