Czas nie płynie wstecz, lecz niestety nieubłaganie do przodu. Oznacza to nie mniej i nie więcej, że ludzki organizm również nie młodnieje, lecz z każdym kolejnym dniem staje się coraz starszy.

Tkanka tłuszczowa a przeszczep tłuszczu

Wbrew wszelkim pozorom tkanka tłuszczowa stanowi element ciała wręcz niezbywalny. Znaczy to, że każdy organizm ludzki posiada większy bądź mniejszy zasób tkanki tłuszczowej. Co więcej, uważana jest ona za specyficzny rodzaj rezerwy organizmu, która stanowi pewne źródło energii, gdy inne są niedostępne.

Bądź co bądź należy pamiętać, że rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w organizmie jest charakterystyczne i zależne od wielu rozmaitych czynników. Część z nich jest zupełnie niezależna od człowieka jak predyspozycje genetyczne lub inne czynniki środowiskowe. Inne natomiast to przede wszystkim wynik podjętych działań, czyli dieta, aktywność fizyczna albo stosowanie używek.

Dzięki podjęciu odpowiednich działań, a także właściwych predyspozycji, można zachować prawidłową normę tkanki tłuszczowej organizmu. Tak czy inaczej wraz z upływem czasu zanika ona w miejscach, gdzie jej obecność jest pożądana, jednocześnie przybywając w innych. To właśnie z tego powodu wiele osób decyduje się na przeszczepianie tłuszczu.

Co to jest lipotransfer i na czym polega?

Lipotransfer to nic innego jak przeszczep tłuszczu. Zabieg ten uważany jest za stosunkowo bezpieczny, ponieważ do jego przeprowadzenia wykorzystuje się własną tkankę tłuszczową pacjenta. Jest to o tyle istotne, że dzięki temu eliminuje się ryzyko odrzucenia przeszczepu, wystąpienia autoimmunologicznych powikłań oraz szeregu innych komplikacji.

Na czym polega zabieg przeszczepiania tłuszczu? Wbrew pozorom nie jest to zabieg wysoce skomplikowany. Po uprzednim pozyskaniu tkanki tłuszczowej poprzez wykonanie liposukcji następuje proces modelowania sylwetki według preferencji pacjenta.

Lipotransfer cena w Polsce

Cena wykonania zabiegu zależna jest od miejsca, w które ma zostać przeszczepiony tłuszcz. Przeszczepianie tłuszczu następuje zarówno w obrębie całego ciała, jak również samej twarzy. Jednakże do najtańszych zabiegów należą właśnie te zlokalizowane w okolicach głowy. Zabiegi w obrębie twarzy zwykle zamykają się w cenie nie większej niż 5 tysięcy złotych.

Znacznie droższym zabiegiem jest powiększenie z wykorzystaniem tkanki tłuszczowej piersi bądź pośladków. Ceny takiej operacji wahają się pomiędzy 10.000 a 15.000 złotych. Jednakże ostateczna cena określona zostanie przez firmę wykonującą zabieg, po ustaleniu konkretów z klientem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here