Wtórne przyczyny łysienia

0
614

Jak doskonale wiemy, za niekontrolowane wypadanie włosów oraz ich znaczne przerzedzanie się odpowiedzialne są przede wszystkim uwarunkowania genetyczne. Eksperci informują jednakże, że choć przyczyna ta jest niezwykle istotna i nie powinna być w żadnym wypadku marginalizowana, to poza nią wyróżnić można także inne, tak zwane wtórne. Czym one są? Temu przyjrzymy się w ramach niniejszego artykułu.

Na pierwszy plan wysuwają się bezsprzecznie przebyte poważne choroby, które to mogą bardzo negatywnie odbić się na stanie naszego organizmu, a także skóry głowy i włosów. Spośród najbardziej niekorzystnie wpływających na nie problemów zdrowotnych wymienić należy niedoczynność oraz nadczynność tarczycy, uszkodzenie wątroby, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczycę, a także grzybicę.

Za wtórną przyczynę łysienia oraz powstawania znienawidzonych przez mężczyzn zakoli uznaje się także wszędobylski stres i różnego rodzaju nerwice, które znacznie osłabiają cały organizm, jak też powodują o pogorszone odżywianie cebulek włosowych. Naukowcy zauważyli również, że jeżeli przez najdłuższy możliwy okres czasu pragniemy cieszyć się bujną fryzurą oraz brakiem pozbawionych włosów obszarów na głowie, wystrzegać się powinniśmy wypalania nadmiernej ilości papierosów dziennie, a jeżeli jest to możliwe – powinniśmy zupełnie zerwać z nałogiem. Z całą pewnością podziękuje nam za to nie tylko fryzura, ale i cały organizm.

Poruszając temat przyczyny wypadania włosów nie sposób nie wspomnieć również o nieprawidłowej diecie – może ona bezpośrednio przełożyć się na osłabienie i pogorszenie kondycji włosów zwłaszcza w przypadku, gdy w naszym menu brakuje białka i witamin A, C oraz D.

Nie możemy zapomnieć, że włosy nie lubią nadmiernej pielęgnacji przy wykorzystaniu kosmetyków i środków pielęgnacyjnych, a w sytuacji, gdy będziemy fakt ten zaniedbywać przez wiele kolejnych miesięcy czy nawet lat, możemy zostać przez organizm ukarani właśnie znacznie zwiększoną utratą włosów. Identycznie kwestia przedstawia się jeżeli mowa o zbyt częstym koloryzowaniu naszej czupryny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here