Wabiki na zwierzynę. Dlaczego warto po nie sięgnąć?

0
497

Złowienie wymarzonego okazu jest czasem naprawdę wymagającym zadaniem. Ze względu na to, iż zwierzynę trudno jest podejść, wielu myśliwych decyduje się na jej wabienie bliżej miejsc łownych i w dogodniejsze do oględzin przestrzenie. Zobacz, w jaki sposób działają i przekonaj się, że to może być też twoja pomoc podczas polowania.

Jak działają wabiki na zwierzynę?

Wabiki na zwierzynę imitują dźwięki wydawane przez samice danego gatunku. Przykładowo, wabiki na kozły naśladują piski kozy, zwane mikotem. W ten sposób są one w stanie przywołać samca nawet z większej odległości. Zwabiony takim dźwiękiem, będzie on też bardziej chętny do tego, aby wyjść z gęstwiny.

Wabiki nie tylko dźwiękowe

Drugim rodzajem wabików, które można dostać na rynku, są te, które opierają się na wykorzystaniu zapachu. Są to zazwyczaj odpowiednio spreparowane płyny, które imitują zapach zwierząt, przebywających w naturze. Spotkać możemy między innymi takie wabiki zapachowe jak uryna lisa, który powstaje z uryny lisów hodowlanych. Wystarczy nanieść kilka jego kropel na podeszwy buta albo na tampon, aby dzikie osobniki go wyczuły.

Dlaczego wabiki są tak skuteczne?

Przede wszystkim, wabiki dźwiękowe i zapachowe bazują na naturalnych zachowaniach i instynktach zwierząt. Znając ich naturę, znacznie łatwiej można ich własne zachowania wykorzystać do tego, by je wytropić – i właśnie tę zasadę wykorzystują te akcesoria.

Co więcej, wabiki są specjalnie dostosowane do danego gatunku i korzystając z nich, myśliwy może mieć pewność, że zwabi dokładnie to zwierzę, na którym mu zależy. Bez problemu będzie mógł dzięki temu pochwalić się zwierzyną, o której marzył.

W czym pomagają wabiki?

Wabiki na zwierzynę, jak sama nazwa wskazuje, wspomagają myśliwego w zwabieniu zwierzęcia na bardziej otwartą przestrzeń. Wychodząc z gęstwiny, zwierzę ukazuje się w całej okazałości, co daje myśliwemu możliwość jego oceny. Jeśli dojdzie on do wniosku, że może oddać strzał, będzie miał też większą szansę na precyzyjne wycelowanie.

Polecane wabiki Gunbroker

Wabiki na kozły i lisy Gunbroker to jedne z najbardziej cenionych przez myśliwych wabików na zwierzęta. Odznaczają się wysoką jakością wykonania i prostą budową, która zapewnia ich długą trwałość i użyteczność. Są przy tym niewielkie i bardzo poręczne, co ułatwia zapakowanie ich do plecaka i wykorzystanie w lesie podczas polowania. Prostota ich użytkowania to z kolei gwarancja, że nawet używając ich po raz pierwszy, nikt nie będzie miał wątpliwości, jak się nimi posłużyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here