Decyzja o podjęciu leczenia w klinice leczenia niepłodności jest trudna i często okupiona łzami, rozczarowaniami i poczuciem porażki. Niepłodność ma też bowiem wymiar psychologiczny. Niestety obecnie problem ten dotyczy wielu pra, również tych bardzo młodych i często metoda in vitro jest jedyną drogą do upragnionego macierzyństwa czy ojcostwa.

Co oferuje klinika leczenia niepłodności Kraków?

In vitro Kraków to kompleksowe leczenia niepłodności na każdym jej etapie. Etap początkowy to zdiagnozowanie problemu (weryfikacja czy czynnik żeński czy męski jest dominujący) oraz wykonanie wszystkich potrzebnych badań. Klinika leczenia niepłodności Kraków na miejscu oferuje swoim pacjentom wszystkie konieczne badania laboratoryjne i diagnostyczne (badania hormonów, nasienia, histeroskopia). W przypadku, kiedy lekarz wykluczy naturalne poczęcie dziecka (np. z uwagi na brak owulacji, kiepską jakość nasienia czy komórek jajowych lub inne schorzenia w obrębie narządu rodnego) wówczas podejmowana jest decyzja o zabiegu in vitro. In vitro Kraków to metoda wspomaganego rozrodu, która polega na połączeniu komórki jajowej kobiety i plemnika mężczyzny oraz wyhodowaniu do pewnego etapu zarodka w warunkach laboratoryjnych. Dopiero po przetransferowaniu zarodka do jamy macicy (w przypadku jego zagnieżdżenia) zaczyna się ciąża, która nie odbiega niczym od ciąży powstałej drogą naturalnego poczęcia. Klinika in vitro Kraków wyróżnia się zespołem wykwalifikowanych lekarzy, pielęgniarek i embriologów, którzy w sposób profesjonalny podchodzą do problemu niepłodności, dając jednocześnie poczucie spokoju, zaufania i bezpieczeństwa.

Kiedy wizyta w klinice leczenia niepłodności jest konieczna?

Wskazaniem do wizyty w klinice niepłodności jest regularne współżycie bez zabezpieczenia przez okres co najmniej roku, które nie kończy się ciążą. W pierwszej kolejności lekarz musi wykluczyć najważniejsze schorzenia mogące wpływać na niepowodzenie: polipy, mięśniaki, macicy, patologiczne zmiany w obrębie narządów rodnych oraz sprawdzić drożność jajowodów. Badane jest również nasienie partnera, gdyż bardzo często okazuje się, że młodzi i zdrowi mężczyźni mają nasienie niemal w całości pozbawione żywych i zdrowych plemników. Klinika in vitro Kraków z powyższymi badaniami ma wieloletnie doświadczenie, a lekarze zajmujący się parami mają na koncie wiele sukcesów w postaci zdrowych ciąż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here