Wybór urządzeń sanitarnych jest największym problemem w trakcie aranżowania łazienki. Wiedzą o tym najlepiej wszyscy ci, którzy podjęli się zadania jej samodzielnego wykończenia. Samo ustalenie jakie sprzęty sanitarne będą potrzebne oraz gdzie będą ustawione potrafi przysporzyć nie lada problemów. Istotne są kwestie nie tylko praktyczne, ale również estetyczne – wszystkie wybrane przez Ciebie sprzęty powinny prezentować podobną stylistykę oraz pasować do ogólnego wystroju pomieszczenia. Poniżej rozwijamy ten temat oraz udzielamy praktycznych porad związanych z zakupem sprzętów sanitarnych do typowej domowej łazienki. 

Najważniejsze sprzęty i akcesoria łazienkowe 

Czego nie może zabraknąć w łazience? Oczywiście sprzętów związanych z załatwianiem potrzeb fizjologicznych – w tym także myciem się. Najważniejsze to kabina prysznicowa lub wanna, kompakt WC, umywalka. Ponadto warto rozważyć zakup bidetu oraz dodatkowych akcesoriów, które będą wspomagać Cię w trakcie korzystania z wymienionych urządzeń. Są to przede wszystkim stojaki i uchwyty na ręczniki i poręcze. Nie można zapomnieć, że sprzęty sanitarne wymagają podłączenia odpływu (syfonu) oraz montażu baterii na ich powierzchni. 

W żadnej łazience nie może też zabraknąć mebli dedykowanych do organizacji i przechowywania wszystkich potrzebnych produktów i sprzętów. Podstawowe meble do łazienki to szafka pod umywalkę, szafki stojące i narożne, a także popularne słupki łazienkowe. Warto też zamontować na powierzchni ścian dodatkowe półki, które wykorzystasz w celach praktycznych i dekoracyjnych. Możesz ustawiać na nich kwiatki, ozdoby łazienkowe, kosmetyki lub inne wybrane przedmioty. Do łazienki warto też wybrać specjalne organizery sanitarne oraz kosze na brudne pranie. 

Łazienka – i jej piękne otoczenie 

Korzystając z łazienki powinieneś poczuć się komfortowo i wygodnie. Do osiągnięcia tego efektu konieczne jest nie tylko odpowiednio dobrane umeblowanie i akcesoria, ale również ich estetyczne dopasowanie do całości pomieszczenia. Dla wielu osób jest to szczególnie trudne, jednak z pomocą przychodzą producenci urządzeń sanitarnych, udostępniający rozmaite warianty swoich urządzeń, o odmiennej kolorystyce i wzornictwie. Podstawową zasadą jest oczywiście unikanie chaosu estetycznego, czyli rezygnacja z wyboru urządzeń o zbyt odmiennym sposobie wykończenia.

Najlepiej będzie ograniczyć się wyłącznie do produktów pochodzących od tego samego producent lub też reprezentujących ten sam trend estetyczny. Dobrym wyborem będzie również zdanie się na gotowe kolekcje łazienkowe, takie jak Roca ceramika. Masz wówczas pewność, że wszystkie wprowadzone do łazienki sprzęty będą nawzajem uzupełniać swoje atuty estetyczne i prezentować podobne wzornictwo. Spójna aranżacja nie musi oczywiście polegać na ograniczeniu się wyłącznie do jednego koloru lub jednego typu dekoracji, lecz na łączeniu różnych, zazwyczaj dość zbliżonych do siebie, elementów wyposażenia. 

W wyborze urządzeń warto ograniczyć się do wyłącznie jednej grupy materiałów – akrylu, stali, konglomeratu. Jest to podstawowy sposób by uzyskać spójny i atrakcyjny wystrój. Na Twoją korzyść działa fakt, że wiele sprzętów łazienkowych jest wykonana w jednolitej kolorystyce, co ułatwia dopasowanie do nich ozdób. Również sprzęty uzupełniające – takie jak baterie natynkowe – powinny być wybierane według zasady spójności. Warto ograniczyć się wyłącznie do baterii chromowanych lub mosiężnych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDywany glamour
Następny artykułBiałe szafki RTV do salonu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here