Wyobraź sobie słoneczny poranek, kiedy z kubkiem aromatycznej kawy siedzisz na świeżym powietrzu i w dodatku w otoczeniu roślin. Nierealne? Otóż nic bardziej mylnego! Takie warunki może zapewnić pergola tarasowa.

Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, w jaki sposób może ona uprzyjemnić chwile spędzane na tarasie, w pobliżu ogrodu albo lasu.

Pergola tarasowa – czym jest?

Pergola tarasowa to konstrukcja, która zwykle jest tworzona na wymiar i z uwzględnieniem dominującej w okolicy kolorystyki oraz estetyki. Może być wyprodukowana na przykład ze stali. Czasem ma kształt kwadratu, innym razem prostokąta.

Da się ją wyposażyć w różne elementy. Przykładowo, rozsuwany dach może stanowić dodatkową atrakcję dla miłośników obserwacji gwieździstego nieba. Z kolei rolety są w stanie zapewnić intymność domownikom i ich gościom, osłaniając ich od ciekawskich spojrzeń sąsiadów. To także doskonała ochrona przed silnymi podmuchami wiatru, intensywnymi opadami deszczu oraz silnymi promieniami słonecznymi.

Każdą pergolę tarasową da się również wykorzystać do celów dekoracyjnych. Można przytwierdzić do niej donice z kwiatami albo po prostu zasadzić rośliny pnące (typu bluszcz, winogrono czy pnącą odmianę róży).

Przeczytaj także: https://minimki.pl/taras-z-pergola-dlaczego-warto/

Jak pergola tarasowa uprzyjemni chwile spędzone na świeżym powietrzu?

Pergola tarasowa umożliwia spożywanie wspólnych śniadań na świeżym powietrzu, organizację plenerowych spotkań dla rodziny i znajomych, a także przygotowywanie okolicznościowych imprezy (od imienin, przez urodziny, po wielkie grillowanie).

To konstrukcja, do której da się przymocować na przykład projektor. W ten sposób taki obiekt może pełnić funkcję plenerowego kina. Wystarczy zasłonić rolety i przyciemnienie gotowe.

Na tym nie koniec, bo pergola trasowa może również pomóc w zaaranżowaniu własnej strefy fitness. W ten sposób na świeżym powietrzu można jeździć na rowerku stacjonarnym, skakać na skakance, podnosić ciężarki, robić ćwiczenia rozciągające na macie do jogi albo wykonywać ćwiczenia aerobowe na stepperze.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami SURMA – producent pergol tarasowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here